Juniorii U19 CSM Târgu Jiu, victorie categorică

Juniorii U19 CSM Târgu Jiu, victorie la scor cu LPS Târgu Jiu, în etapa a a 5-a din Seria a 7-a a Campionatului Național. Băieții lui Sorin Vintilescu s-au impus cu 5-0, la pauză 2-0.

Duminică, Juniorii U19 CSM Târgu Jiu au înregistrat a doua victorie consecutivă în actuala ediție de campionat. După 5-1 etapa trecută, contra Luceafărului Severin, juniorii lui Sorin Vintilescu s-au impus și în fața celor de la LPS Târgu Jiu, într-un meci în care au marcat din nou 5 goluri.

Sorin Vintilescu spunea înaintea acestui meci căelevii săi sunt favoriți, lucru confirmat de scorul final, 5-0 pentru CSM Târgu Jiu. Băieții lui Vintilescu au dominatfără mari probleme prima repriză și au intrat cu 2-0 la vestiare. După pauză, presiunea a crescut la poarta LPS-ului și au urmat alte 3 goluri.

S-a terminat 5-0. ”Ne-am impus fără probleme în acest meci. Sper ca ușor, ușor săurcăm și în clasament”, a declarat Sorin Vintilescu.

Pentru CSM Târgu Jiu au marcat: Andrei Trancău 2g, Andrei Blaj 1g, Alexandru Lăpădat 1g, Mario Țambu 1g.

CSM TÂRGU JIU U19: Alexandru Belea, Andrei Blaj, Ionuț Buță, Albert Cărămidaru, Daniel Ciortan, Elis Detculescu, Andrei Filip, Valentin Ilinca, Alexandru Lăpădat, Mihăiță Miculicean, Andrei Nedelcu, Mario Păunescu, Andrei Poenaru, Adriano Purdescu, Adrian Rasoveanu, Antonio Surcel, Mario Țambu, Eduard Trăistaru, Andrei Trancău, Mihnea Tutunaru.